top of page
video glass red small.jpg

BIO

Glass Island to polski projekt muzyczny grający rocka progresywnego, na czele którego stoi kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista Wojciech Pielużek. W grudniu 2019 roku rozpoczął pracę nad pierwszym albumem, którą jednak przerwała pandemia covid-19. Wówczas pierwsze trzy ukończone już nagrania ukazały się na EP Secular (maj 2020, Bandcamp). Pełny album, zatytułowany po prostu "Glass Island", ukazał się w październiku 2021.

Wojciech Pielużek był w latach 2003-2006 liderem grupy Lavender, która ma na koncie występy u boku takich wykonawców jak Riverside, RPWL czy Quidam. Zespół nagrał też sporo materiału demo, niestety nie doczekał się wydania oficjalnej płyty. Od tego czasu Pielużek zajmował się muzyką sporadycznie, m. in. od 2015 roku udzielając się w projekcie Strange Moments.

W nagraniu płyty Glass Island wzięli też udział basista Krzysztof Tułecki (Digital Angel, ex-Lavender) oraz producent i realizator dźwięku Krzysztof „Alvaro” Witos (Digital Angel, Grupa Wsparcia).

Drugi album Glass - The Damage Report - ukazał się w październiku 2022. Tym razem Pielużek sam zagrał na wszystkich instrumentach, lecz Witos ponownie współprodukował. Płyta rozwija muzyczne pomysły debiutu, tworząc bardziej spójną całość, jednocześnie odważniej eksplorując muzyczne ekstrema - od minimaliostycznych ambientowych tekstur, aż po heavymetalowe riffy.

bottom of page