WWW main red.jpg

BIO

Glass Island to polski projekt muzyczny grający rocka progresywnego, na czele którego stoi kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista Wojciech Pielużek. W grudniu 2019 roku rozpoczął pracę nad pierwszym albumem, którą jednak przerwała pandemia covid-19. Wówczas pierwsze trzy ukończone już nagrania ukazały się na EP Secular (maj 2020, Bandcamp). Pełny album, zatytułowany po prostu "Glass Island", ukazał się w październiku 2021.

Wojciech Pielużek był w latach 2003-2006 liderem grupy Lavender, która ma na koncie występy u boku takich wykonawców jak Riverside, RPWL czy Quidam. Zespół nagrał też sporo materiału demo, niestety nie doczekał się wydania oficjalnej płyty. Od tego czasu Pielużek zajmował się muzyką sporadycznie, m. in. od 2015 roku udzielając się w projekcie Strange Moments.

W nagraniu płyty Glass Island wzięli też udział basista Krzysztof Tułecki (Digital Angel, ex-Lavender) oraz producent i realizator dźwięku Krzysztof „Alvaro” Witos (Digital Angel, Grupa Wsparcia).

Aktualnie Wojciech Pielużek domyka pracę nad pierwszym albumem Strange Moments - projektu, który współtworzy z wokalistką Joanną Łukaszuk - a także pracuje nad drugą płytą Glass Island. Obydwa wydawnictwa ukażą się w 2022.